Inspirow@nka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy
/Éric-Emmanuel Schmitt/

W jaki sposób planować metodą gotowych naklejek do bullet journal? – ZAPLANUJ SWÓJ TYDZIEŃ Z NAKLEJKAMI DO BUJO

Niedawno pokazywałam Wam, jak można szybko i efektywnie zaplanować swój dzień przy pomocy naklejek ze sklepu Bullet-Dragon. Jeśli nie czytaliście, to serdecznie zapraszam TUTAJ. Ale… ale… zanim przecież jednak zaczniemy planować swój dzień, powinniśmy przecież zacząć od ogólnego zarysu całego tygodnia! Naklejki oferowane w sklepie Bullet-Dragon także i w tym Wam pomogą! Zapraszam zatem na wpis: ZAPLANUJ SWÓJ TYDZIEŃ Z NAKLEJKAMI DO BUJO

ZAPLANUJ SWÓJ TYDZIEŃ Z NAKLEJKAMI DO BUJO

ZAPLANUJ SWÓJ TYDZIEŃ Z NAKLEJKAMI DO BUJO

Zestaw do planowania tygodnia, który znajdziecie w sklepie ma dwie wersje – zwykłąposzerzoną o dodatkowe arkusze (jest to wersja PLUS). Podstawowe planowanie tygodnia zawiera arkusz z naklejkami składający się z sześciu bloków przeznaczonych na poszczególne dni tygodnia. Każdy dzień ma już swoją nazwę, a obok niej można wkleić (lub wpisać) odpowiednią datę z dedykowanego temu innego arkusza. Sobota i niedziela mieszczą się w jednym bloku, ponieważ z reguły podczas weekendu mamy mniej zadań niż w dni pracujące. W każdym bloku dziennym zaprojektowane zostały linie do wpisania kilku najważniejszych zadań, a resztę miejsca wypełnić można w sposób dowolny. Zmieszczą się tam zarówno zadania dodatkowe, jak i naklejki lub wyszczególnione jakoś specjalnie wyjątkowe wydarzenia (można skorzystać tutaj z zestawu PLUS i kółeczek z czynnościami), czy prywatne notatki (coś na kształt pamiętnikarskiej refleksji z mijającego dnia).

ZAPLANUJ SWÓJ TYDZIEŃ Z NAKLEJKAMI DO BUJO

Jakie zadania zrealizujesz w tym tygodniu?

Kolejnym blokiem wchodzącym w skład zestawu tygodniowego jest naklejka z tabelką na zadania przeznaczone do realizacji w bieżącym tygodniu. Składa się ona z dwóch kolumn. Po lewej stronie umieszczone zostały skróty nazw dni tygodnia, a pod nimi maleńkie szare kwadraciki. Rubryka po prawej stronie jest pusta i służy do wpisania poszczególnych zadań. Każde z nich umieszczamy w oddzielnej linii, a następnie w tej samej linii po lewej stronie obwodzimy kwadracik (jeden lub kilka) pod dniem, w którym planujemy dane zadanie wykonać. Jeśli nam się to uda – zaczerniamy cały kwadracik. Ułatwia nam to zorientowanie się, czy nie za dużo zadań przewidujemy na jeden dzień oraz monitoruje naszą produktywność. Pamiętajmy oczywiście, że może być sytuacja, w której przy jakimś zadaniu zaznaczymy tylko jeden kwadracik, a przy innym – realizowanym codziennie – wszystkie.

ZAPLANUJ SWÓJ TYDZIEŃ Z NAKLEJKAMI DO BUJO

Co dalej?

Ostatnim blokiem jest naklejka z tabelką do zapisywania zadań do zrobienia w kolejnym tygodniu. Zwykle nie wypełniamy jej na samym początku, ale sukcesywnie w kolejnych dniach, kiedy organizujemy sprawy do realizacji w okresie późniejszym. Do tej tabelki zaglądam przy każdym kolejnym planowaniu tygodniowym, gdy już wpiszę w plany dni zadania priorytetowe i spotkania okazjonalne. Kolejnym krokiem jest właśnie uzupełnienie dniówek o sprawy, które notowałam przez cały mijający tydzień, gdyż z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że większość z nich należy wpisać już do realizacji w konkretne, nadchodzące właśnie dni.

ZAPLANUJ SWÓJ TYDZIEŃ Z NAKLEJKAMI DO BUJO

Aktualnie w sklepie Bullet-Dragon kupić można gotowe zestawy do planowania tygodnia z serii świątecznej CICHA NOC. Serdecznie zapraszam 🙂

Dodaj komentarz